Odevzdal jsem svůj život do rukou Ježíše

Byl jsem zarytý ateista, který se vysmíval všemu, co týkalo Boha, a snad právě proto jsem žil podle hesla „život je krátký, tak ho prožij jako jeden dlouhý mejdan“.

 

Odmalička mě táhla světla a dunivá hudba nočních diskoték, nevázaný život plný žen a alkoholu mnohdy končící až v pozdních ranních hodinách. Od snu už je jen krok k realitě, a tak jsem se zanedlouho stal diskžokejem na plný úvazek, což mi dalo možnost poznat noční život v mnoha městech České republiky. Ani příležitost okusit drogy na sebe nenechala dlouho čekat, když mi kamarád nabídl marihuanu a hašiš. Zpočátku jsem byl z takového života nadšený, ale po nějakém čase jsem zjistil, že na cestě sobectví a požitkářství ubližuji mnoha lidem včetně mě samotného. Cítil jsem, jak se uzavírá začarovaný kruh, ze kterého zanedlouho nebude cesty ven.

 

Jen tak ze zvědavosti jsem si začal listovat v Bibli, nejprve s patřičným despektem, ale po několika stránkách jsem byl překvapen, jak mě její řádky usvědčovaly z mého zvráceného života. Ale nejen to, ukazovaly mi také na řešení mé neschopnosti najít sílu změnit směr mých budoucích dnů. Četba Bible mě tak chytla, že jsem ji nosil do nočních podniků, kde jsem si ji četl položenou na mixážním pultu a přitom pouštěl lidem muziku na diskotéce.

 

Pamatuji si, jak jsem se jednou v noci uprostřed plné zábavy v Bibli dočetl, že je možné smazat všechny kopance a zvrácenosti v mém životě. Ježíš byl na kříži potrestaný za mě. Jelikož sám nic neudělal, smrt ho nemohla udržet, a proto za tři dny vstal v mrtvých. Tato skutečnost mě přivedla na kolena na záchodě jednoho baru, kde jsem tu noc odevzdal svůj život do rukou Ježíše.

 

Za několik dnů po této události jsem poprvé slyšel v srdci Boží hlas: „Je ti odpuštěno!“ V tu chvíli z mého svědomí spadl obrovský balvan, se kterým jsem nedokázal vlastní vůlí ani pohnout. Naplnila mě veliká radost a cítil jsem se čistý, jako kdybych se „znovu narodil“. Dostal jsem sílu se mnoha lidem omluvit a dát hodně vztahů do pořádku, čehož jsem, před touto nejdůležitější událostí mého života, nebyl absolutně schopen. Spíše jsem před tím utíkal.

 

Můj postoj ke špatným věcem se změnil. Už jsem je dělat nechtěl. Přišlo osvobození od mnoha závislostí. Byl jsem svobodný!!! Už mě nic nesvazovalo. Ze střídání krátkodobých vztahů jsem také nebyl schopen skutečné lásky. Ježíš uzdravil mé rozbité srdce a já se zase mohl znovu hluboce zamilovat a založit novou fungující rodinu.

 

Dneska je mým koníčkem rapovat na ulicích o svém životě a o tom, co pro mě Ježíš udělal. Stále rozvíjím svůj osobní vztah s živým Bohem, učím se rozeznávat jeho tichý hlas a podle jeho rad řeším každodenní problémy všedního života. Vždy jsem překvapen jeho moudrostí a zázračnými zákroky, které se vymykají lidskému chápaní. A to je na tom to nejúžasnější…

 

djcfj@email.cz

www.soundclick.com/ Dj Crazy for Jesus